Drakulas zeme Transilvānija

19.05.2018 - 26.05.2018

478.00

1. diena.

Izbraukšana no Kuldīgas plkst4.00, Saldus 5.00, Dobeles plkst. 5.30, Jelgavas 6.00, Rīgas 7.00. Brauciens cauri Lietuvai, Polijai. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Polijā ar brokastīm.

2. diena.

Piona Miculai – apmeklēsim vietējos zemniekus, kas audzē aitas. Ieskatīsimies Rumānijas aitu ganu sadzīvē un tradīcijās. Kopā ar vietējās komūnas iedzīvotājiem baudīsim aitu gaļas ēdienus, klausīsimies aitu ganu neparastajos stāstos. Nakts trīszvaigžņu viesnīcā Rumānijā ar brokastīm.

3. diena.

Apmeklēsim tradicionālo rumāņu podnieku ciemu, lai iepazītos tuvāk ar pēdējo podnieku šajā Maramurešas reģionā, kas kopj senās podnieku tradīcijas un kura darbi ir atzīti par skaistākajiem un labākajiem visā Rumānijā.

Karpatu kalnu pakājē lepni slejas Desesti koka baznīca, kura celta no ozolkoka, bet tās pamati stiprināti ar tuvējās kalnu upītes Iza akmeņiem. Koka baznīcas sienas rotā Bizantijas sienu gleznojumi. Tās šarmu un noslēpumainību vēl vairāk pastiprina ķeltu krusti, kuri sēž puslokā jau vairāk kā 400 gadus baznīcas kapsētā.

Koka klostera komplekts Barsan atrodas uz augsta kalna un to no visām pusēm ieskauj augļu dārzi. Tā nosaukums ir cēlies no vārda barsan – gans, kas tur aitas ar garu vilnu, bet tā pirmsākumi meklējami jau 1405.gadā.

Mūs priecēs rumāņu folkloras programma – tradicionālās Maramurešas dziesmas, dejas, mūzika.

Vakariņas trīszvaigžņu viesnīcā Rumānija, brokastis viesnīcā.

4. diena.

Dosimies ar šaursliežu bānīti braucienā pa Maramurešas kalniem uz Vāzera ieleju, kur mūs gaida skaista pastaiga kalnos un vietējo zemnieku sarūpēts pikniks.

Baudīsim dabas jaukumus Prislop ielejā, kas līdz mūsdienām ir saglabājusi neskartās dabas  šarmu un burvību.

Ciemats Vatra Moldovita lepojas ar savu Moldovitas klosteri, kas pārsteidz mūs ar saviem zelta rotājumiem un ļoti spilgtiem ārsienu gleznojumiem. Klostera baznīcā ir vairāk kā simts nišas, kas ir bagātīgi rotātas ar koka ziedu vinjetēm.

Vakariņas un nakts trīszvaigžņu viesnīcā Rumānijā. Brokastis viesnīcā.

5. diena.

Voronet apgleznota klosterbaznīca, ko dēvē par „Austrumu Siksta kapellu”. Tā ir vieta, kur pabūt vienatnē ar sevi un ļauties brīdi pārdomām…

Dosimies uz Bukovinu, lai iepazītos ar seno koka olu apgleznošanas metodi pie vietējiem amatniekiem. Kas zin, varbūt kādu olu apgleznosim arī paši?

Gleznainais Bicaz  ezers ir kā maza zila saliņa vareno kalnu masīvā, kas ir cilvēku roku radīts brīnums izveidojot grandiozo Bicaz dambi.  Senākajos laikos kalnu ciematiņa Austrumu Karpati iedzīvotāji nodarbojās ar koku pludināšanu pa straujo kalnu upi, bet pēc dambja uzcelšanas  viņiem nācās savu rūpalu pārtraukt.

Bicaz aiza ir slavena ar savām milzīgajām kaļķakmens klintīm un Bicaz kalnu ceļš ir atzīts par vienu no skaistākajiem visā pasaulē. Bicaz ieskauj vareni mežu masīvi, kur savu mājvietu ir atradis ne tikai zelta ērglis, bet arī brūnais lācis.

Baudīsim vakariņās rumāņu nacionālo ēdienu – ceptu foreli ar kukurūzas putru, bet nakti pavadīsim trīszvaigžņu viesnīcā Rumānijā.

Nakts  trīszvaigžņu viesnīcā Rumānijā ar brokastīm.

6. diena.

Lacu Rosu ir mākslīgi veidojies kalnu ezers 100 metru augstumā un tā pazemes slāņi satur daudz sarkanā dzelzs oksīdu. Ungāru valodā šo ezeru sauc par Gyilkos – slepkavu, jo sakaņā ar leģendu te notikusi zemes iebrukšana un ezers savās dzīlēs aprijis aitu ganu ar visu ganāmpulku, gana sunīti un pat ēzeli. Ūdens no nelaimīgo upuru asinīm nokrāsojies sarkanā krāsā tā dodot ezeram – slepkavas vārdu.

Sāls raktuves Praid  ir lielākās  Eiropā un pazemes sāls valstība ir gandrīz 500 gadu veca. Dosimies 120 metru dziļumā uz pazemes pilsētu, kur gaiss ir tik spēcīgi jonizēts, ka to izmanto rehabilitācijai pazemē. Pazemes pilsētā ir gan savs krodziņš, gan sāls peldbaseini, gan sāls pirtis, gan biljarda zāle, gan bibliotēka, gan kapella, kur regulāri notiek reliģiskas ceremonijas.

Bear Lake – ir ezers, kura ūdens sāļuma ziņā var sacensties ar Nāves jūru. Ezera ūdenim piemīt ārstnieciskas īpašības, to izmanto pie reimatiskām sāpēm, nervu sistēmas traucējumiem, pārslodzes un sirds slimībām. Uz šejieni ārstēties dodas cilvēki no visas Eiropas. Dosimies peldēties Bear Lake arī mēs.

Calimanesti lepojas ar savu dabīgo minerālūdeni, ko starptautiskajā izstādē jau 1893. gadā apbalvoja ar zelta medaļu. Vietējie mūki saka, ka minerālūdens ir debesu dāvana, jo tas dziedina gan cilvēkus, gan zvērus. Baudīsim ne tikai vietējo minerālūdeni, bet arī Calimanesti baltvīnu, ko ražo vietējie vīndari.

Sighisoara joprojām ir viena no skaistākajām viduslaiku pilsētiņām Eiropā, ko cēlušie sakši 12. gadsimtā. Tā ir Vlada Drakula dzimtā pilsēta un virs viņa mājas dzelzs ieejas durvīm joprojām  karājas pūķis. Vārds Dracul tulkojumā nozīmē pūķis un viduslaikos tas bija neatkarības, gudrības un spēka simbols.

Bagātīgs vakariņu galds ar dzīvo mūziku restorānā.

Nakts etnogrāfiskajā viesu namā ar brokastīm.

7. diena.

Iegādāsimies rumāņu neatkārtojamos izšuvumus, aitādas, vietējo amatnieku ražojumus etnogrāfiskajā ciematiņā.

Rumāņu vietējā amata pratējas mums ierādīs, kā top īsts rumāņu aitu un govs piena siers. Degustēsim šo rumāņu delikatesi un iegādāsimies kādu ritulīti arī mājās palicējiem.

Ceļojuma cenā ietilpst:

 • transporta pakalpojumi ar komfortablu autobusu (regulējami sēdekļi, kondicionētājs, WC, audio, video, veselības apdrošināšana);
 • pavadošā gida un Rumānijas gida pakalpojumi visas dienas Rumānijas teritorijā;
 • septiņas naktis trīszvaigžņu viesnīcās ar brokastīm, pusdienas;
 • pikniki;
 • etnogrāfiskās vakariņas;
 • vietējo amatnieku degustācijas;
 • brauciens ar tvaika bānīti;
 • maksas ceļi, stāvlaukumi, papildus izmaksas par pārbraucieniem.

Papildus izdevumi:

 • ieejas maksas klosteros, baznīcās;
 • ieeja Praid sālsraktuvēs;
 • pelde „Lāču” sāls ezerā;
 • Calimanesti vīna degustācija ar uzkodām – 55 eiro.
Pieteikšanās beigusies
Kategorija:

About Author

RIA TOURS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.