Šrilanka-Āzijas pērle

17.11.2018 - 28.11.2018

1,433.00

Šrilanka ir mūsu šī gada “atklājums”, kurā plānojam atgriezties, lai apskatītu interesantākās vietas, priecātos par neaprakstāmo dabu, novērtētu gardās maltītes un sulīgos augļus, kā arī izbaudītu smilšainās pludmales Okeāna krastā.
Ja vēlies sev saulainu, tīkamām emocijām piesātinātu rudeni, pievienojies!
Viss minētais iekļauts ceļojuma cenā!
PROGRAMMA
1.diena (17.11.2018)
Rīgas lidosta, tikšanās plkst. 15:00
Lidojums Rīga-Kijeva 17:00 – 18:35
Laiks starp reisiem 1.50h
Lidojums uz Kolombo 20:25

2.diena (18.11.2018)

Lidosta- Negombo

Ierašanās Starptautiskajā lidostā “Bandaranaike” plkst08.30.

Transfērs uz Negombo.

Iepazīsimies ar Negombo, sauktu arī par “Mazo Romu” pateicoties neskaitāmām katoļu baznīcām, jo kopš Portugāles kolonizācijas laikiem, lielākā daļa iedzīvotāju ir katoļi.  Apmeklēsim izslavēto Zivju tirgu un  ostu. Negombo jau izsenis  ir bijusi ostas pilsēta un zivju tirdzniecības centrs. Arī mūsdienās Negombo ir paradīze zivju un jūras produktu cienītājiem un mīļotājiem. Vietējā līcī katru dienu tiek izzvejots ļoti daudz zivju, kuras var iegādāties zivju tirgū . Omāri, garneles, jūras veltes tiek gatavotas uz vietas .krabjiem un garnelēm.

 Reģistrēšanās Camelot Beach Hotel plkst14:00  

Brīvais laiks / atpūta pēc lidojuma.

Vakariņas un nakšņošana Camelot Beach Hotel 3*+ (Negombo) www.camelot.lk

3.diena (20.11.2018)

 Sigīrija – Pubbogama – Kandi         

Brokastis viesnīcā.

Sigīrijas klints

Kāpšana 180 m augstajā Sigīrijas klintī, kas gandrīz gandrīz 20 gadus ir bijusi karaliskā citadele

Sigirija, to mēdz dēvēt par Astoto pasaules brīnumu, Cietoksni debesīs, kā arī par Lauvas klinti, pateicoties milzīgai lauvai, kas sargāja ieeju cietoksnī! Akmens cietoksni uzcēla karalis Kashyapa, kurš nogalināja savu tēvu, lai iegūtu bagātības. Šis brīnišķīgais cietoksnis ir mākslas meistardarbs. Sigirija ir kļuvusi slavena visā pasaulē ar freskām akmens sienām un modernu ūdens sistēmu. To uzskata par Pasaules mantojuma vietu.

Dodamies uz Pubbogama.

“Jathika Namal Uyana”apmeklējums.

Tas ir lielākais dzelzs koku mežs Šrilankā. Āzijas lielākais rožu kvarca kalns atrodas “Jathika Namal Uyana”. Dzelzs koks (Mesua Ferara) ir ārkārtīgi rets koks, kas ir endēmisks Šrilankai. Tas ir nacionālais valsts koks. Atjaunotais mežs aizņem 260 akrus. Dzelzs meža bioloģiskā daudzveidība ir unikāla, jo tajā ir arī vairāk nekā 100 tropisko augu sugu, no kurām 82 ir ārstnieciskie augi. 7 rozā kvarca kalnu rinda atrodas augstumā, kas svārstās no 180 līdz 300 metriem virs jūras līmeņa. Saskaņā ar arheoloģisko pētnieku datiem, rozā kvarca kalnu vēsture ir bijusi vairāk nekā 500 miljoni gadu. Saskaņā ar leģendu, imperators Šahs Jehan no šī kalna bija izmantojis rozā kvarcu sava meistardarba – Indijas Tajmahala radīšanai. Ja tas tā ir, tad nevajadzētu būt šaubām par Rožu kvarca kvalitāti, kas atrodama šajā lielajā depozīcijā. Tas ir nenovērtējams nacionālais dārgums.

Dodamies uz  Kandi.

Pa ceļam apmeklējam Garšvielu dārzu.

Apmeklēt Garšvielu dārzu ir lielisks veids atklāt alternatīvu izmantošanas veidu jau pazīstamām garšvielām, kas ir neatņemama sastāvdaļa Šrilankas virtuvei un Ajurvēdas tradīcijās. Jūs redzēsiet  kanēli, krustnagliņas, muskatriekstu, vaniļas pupiņas, kardamomu un melno piparu, un tās ir tikai dažas.

Nonākam Kandi un dodamies izbraukumā pa gleznaino pilsētu. Kandi (UNESCO) – karaliskā pilsēta atrodas valsts centrālajā daļā starp kalniem, 500m.v.j.l.  te ir pēdējā Singālijas karaļa Sri V ikremaradzacinghei rezidence un spēcīgākais budisma centrs. Kandi bijusī galvaspilsēta, tai ir daudz ko piedāvāt – vēsturi, kultūru, mežainos kalnus un mūsdienu pilsētas pieskārienu, pilsēta Kandi kļuva par galvaspilsētu pēdējās Sinhalese karaļvalsts laikā, kas 1815. gadā nokļuva  britu rokās, pēc tam, kad bija noraidījusi portugāļus un holandiešus. Pilsēta un apkārtne  zaļa, un tās centrā ir gleznains ezers.

Vērosim Kandijan dejotāju krāsaino uzstāšanos. Un kulminācija būs iešana pa kvēlošām oglēm.

Tad apmeklēsim Svētās Budas zoba templis (Sri Dalada Maligawa), kurā atrodas vissvarīgākās Budisma relikvija Šrilankāpaša Budas zobs. Pirms dažiem gadiem tika uzcelta zelta lapene virs svētnīcas jumta, kur tas atrodas. Stāsti par tā nokļūšanu Šrilankā, daudzajiem nolaupīšanas mēģinājumiem un brīnumiem, kas ar tā palīdzību veikti, ir gana aizraujoši. Pats zobs nav redzams, tas tiek turēts lādītē, kas tiek apsargāta. Jūs kļūsiet par lieciniekiem interesantai ceremonijai, sauktai pooja,  dramatisku kulmināciju sola bungu skaņa. Poojas notiek rītausmā, no rīta un vakarā katru dienu.

Vakariņas un nakšņošana Royal Kandyan 4* (Kandy) www.royalkandyan.lk

4. diena (21.11.2018)

Kandi – Nuwara Eliya- Bandaravela 

Brokastis viesnīcā.

Gemoloģijas Muzeja and Izstāžu zāles apmeklējums. Gemoloģijas muzejā jūs varēs noskatīties filmu par dārgakmeņu ieguves, griešanas un pulēšanas procesu, kā arī klātienē varēs redzēt kā dārgakmeņi tiek sagriezti un pulēti.

Karaliskā Botānisko dārzu apmeklējums Peradenijā, tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Āzijā. Tā platība ir 60 hektāri, un tika izveidots  1832. gadā. Te aug daudzveidīgas gan tropiskās, gan mērenās floras, ārstniecības augi un palmas. Dārzi bija Dienvidaustrumu Āzijas komandu galvenā mītne Otrā pasaules kara laikā, kad Lords Maunbattens atbildēja par operācijām.

Dodamies uz Nurvara Elija

Ceļš no Kandi uz Nuvara Elija iet augšup gandrīz 1400 metriem, kad tas vijas cauri nefrīt zaļajām tējas plantācijām un garām kristāla līnijas rezervuāriem. Kotmalas rezervuāru var redzēt no ceļa. No ceļa var redzēt arī Rambudas ūdenskritumus, kuru augstums ir 108 metri.

Tējas plantācijas un rūpnīcas apmeklējums. Jums būs iespējams doties caur rūpnīcu un tiks izskaidrots viss tējas ražošanas process. Jums tiks dota iespēja izbaudīt arī svaigi pagatavotu Ceilonas tēju, kas tiek uzskatīta par labāko pasaulē.

Dodamies uz  Nuvara Elija pa ceļam baudot gleznaino kalna apkārtnes skaistumu.

Dodamies uz  Nuvara Elija pa ceļam baudot gleznaino kalna apkārtnes skaistumu.

Vakarā dosimies izbraukumā pa Nivara Elija pilsētu. Angļu kolonizatoru iecienītais kalnu kūrorts Nuvara Elija tiek dēvēts par Šrilankas “Mazo Angliju”, pateicoties vēsajam klimatam un britu stila namiem un kotedžām, kas saglabājušās no koloniālā perioda. Golfa laukums, sacīkšu ceļš, zirgi, rožu dārzi, ir ideāla vieta atvaļinājumam, kas piedāvā perfektu atpūtu, kam nav līdzīgas. Daudzi vietējie ceļotāji apmeklē šos vietu, jo īpaši gada sitlākajā mēnesī- aprīlī.

Turpinam ceļojumu uz Bandaravelu.

Vakariņas un nakšņošana Orient Hotel 3* (Bandarawela) www.orienthotelsl.com

5. diena (22.11.2018)

Bandervela-Dikvella 

Breakfast at the hotel.

No rīta varēsiet izbaudīt speciālas aktivitātes / pārgājienu u.c.. Tas ir par atsevišķu samaksu. Informācija un izmaksas ir atrodamas viesnīcas mājas lapā.

Pēcpusdienā dodamies uz Dikvell

Vakariņas un nakšņošana Dickwella Resort & Spa* (Dickwella) www.brownshotels.com

6, 7, 8, 9 diena (23, 24, 25, 26.11.2018)

Dikvela

Brokastis viesnīcā

Brīvais laiks / Izbaudiet sauli un jūru.

Vakariņas un nakšņošana Dickwella Resort & Spa* (Dickwella) www.brownshotels.com

10. diena (27.11.2018)

Dikvela-Galle-Kolombo-Negombo   

Brokastis viesnīcā

No rīta dodamies uz Galle.

Apmeklēsim veco holandiešu cietoksni, Nepārtraukto valni 17. gadsimta vidū uzbūvēja holandieši, to  papildināja briti, tas apņem visu pilsētu, un to pārtrauca 14 masveida bastioni. Daudzas vecās ēkas cietoksnī ir no holandiešu laikiem. Daudzu ielu nosaukumi joprojām ir holandiešu valodā vai tiek lietoti tiešie tulkojumi. Integrēto kanalizācijas sistēmu arī būvēja holandieši, tā katru dienu tika izskalota plūdmaiņas laikā. Cietoksnī atrodas liela musulmaņu kopiena, kas dzīvo un strādā, visvairāk pilsētas dienvidu gala.

Pēcpusdienā dodamies uz Kolombo

Izbaudīsim ekskursijas pa  Kolumbo (komerciālā galvaspilsētas). Apmeklēsim populāro Pettah tirgu. Apskatīsim cietoksnī vecās kolonijas ēkas, veco Šrilankas parlamentu (šobrīd prezidenta sekretariāts). Apmeklēsim arī populāro Galle Face Green (pilsētas parku pie okeāna), Hindu Kovil, budistu templi, katoļu baznīcu un musulmaņu mošeju, Rātsnamu, Vihara Mahadevi parku, Nacionālo muzeju, BMICH un Budas statuju, līdzīgu kā slavenā Avukana Buddha. Dosimies uz Neatkarības laukumu, kur notika svinības, kad 1948. gadā Šrilanka ieguva neatkarību no Lielbritānijas.

Apmeklēsim arī slaveno Tirdzniecības centru “ODEL”, kur var iegādāties starptautiski atzītu firmas apģērbu lētāk kā tirgus cenas.

Dodamies uz Negombo

Vakariņas un nakšņošana Camelot Beach Hotel 3*+ (Negombo) www.camelot.lk

11. diena (28.11.2018)

 Negombo lidosta   

Brokastis viesnīcā.

11:05  dodamies uz lidostu

 *********************** Ceļojuma beigas ************************

Izmaksas: 1433 euro
Piemaksa par Sngl numuru  300 euro
 1. Cenā ietilpst:
  • Sagaidīšana un palīdzība pie atbraukšanas.
  • Komfortabls autobuss.
  • Krieviski runājošs gids
  • Nakšņošana paredzētajās vai līdzīgās viesnīcās, HB ( brokastis un vakariņas)
  • Maltītes sākas ar vakariņām 1. dienā un beidzas ar brokastīm 11. dienā.
  • Vietu apmeklēšana, kas iekļautas programmā.
  • Ieejas maksa
  • Elephant Orphanage (Ziloņu sanatorija)
  • Dambullas klints klostera templis
  • Sigirija klints cietoksnis
  • Jathika Namal Uyana
  • Karaliskais botāniskais dārzs
  • Izrāde
  • Svētās Budas zoba templis
  • Transffērs uz lidostu

   

  Cenā neietilpst:

  • Ūdens un citi dzērieni
  • Dzeramnaudas
  • Fotografēšanas un video atļaujas
  • Personiska rakstura izdevumi, piemēram, veļas mazgātava, telefona zvani utt.
  • Un citi pakalpojumi, kas nav minēti programmā.

   

  Cenas var mainīties atkarība no nodokļiem un citām nodevām, kas saistītas ar Šrilankas valdību.

  Pievērs uzmanību:

  1. Ceļošanai izmantojam tikai PASES! Pasēm jābūt derīgām vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās datuma.
  2. Pases, kas izdotas līdz 2002. gada 30. jūnijam, ceļošanai nav derīgas! Arī pases, kas izdotas no 01.07.2002. – 19.11.2007. un kuru derīguma termiņš ir 50 gadu nav derīgas ceļošanai;
  3. Izlidošanas /ielidošanas laiki norādīti atbilstoši vietējam laikam ar Kijevu laika atšķirības nav, ar Šrilanku 3,5 stundas uz priekšu.

 

Pieteikšanās beigusies

About Author

RIA TOURS