PAVASARA DETOX MIESAI, GARAM UN DVĒSELEI

11.03. – 22.03.2019

Piedāvājam braucienu uz Šrilanku, kas sniedz nebeidzamus piedzīvojums, gandrīz uz katra stūra gan lieliem, gan maziem!
Interesanta būs Pinawella, kur var skatīt ziloņus, nemaz jau nerunājot par Yala Nacionālo dabas parku, kurā bez dažāda lieluma ziloņiem vēl ir daudz citi savvaļas dzīvnieki un vairāk kā 130 putnu sugu. Ceļš no Kandy uz Nuwara Eliya būs balzāms dvēselei ik katram!
Skatīsimies, ko teiksiet pēc vilciena brauciena no Nanu līdz Oyai, kas atzīts par vienu no skaistākajiem pasaulē!? Kājas vajadzēs izlocīt dodoties uz Little Adam’s Peak, lai 360 grādos izbaudītu dabas varenību saules lēktā vai rietā. Ik pa brīdim, tam visam pieliekot kāt pa interesantai vēsturiskai, skatāmai vai baudāmai vietai un noslēgumā ļaujoties Okeāna viļņu varenībai, būsiet sasmēlušies tik daudz laimes enerģiju, ka pietiks ilgākam laikam!
Ak, jā! Un vēl augļu degustācija pārbraucienos! Pasaules garšīgākie ananāsi ir Šrilankā!

 

PROGRAMMA

1.DIENA (11.03.)

Rīgas lidosta, tikšanās plkst. 13:00
Lidojums Rīga-Maskava 15:15 – 18:00
Laiks starp reisiem 4:05

Lidojums uz Kolombo 22:05 – 09:05+1

2.DIENA (12.03.)
LIDOSTAS – NEGOMBO

Ierašanās Starptautiskajā lidostā “Bandaranaike” plkst. 09:05
Tikšanās ar Jetwing Travel pārstāvjiem un gidu.
Transfērs uz Negombo. Iekārtošanās viesnīcā no 14:00
Baudīsim apskates vietas Negombo, sauktu arī par “Mazo Romu” pateicoties daudzajām katoļu baznīcām un tam, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir katoļi, kas ir saglabājies no Portugāles kolonizācijas laikiem. Apmeklēsim Zivju tirgu, kas ir unikāla pieredze. Tas gan ir slidens un smirdīgs, bet to ir vērts apmeklēt Negombo. Nozveja nav no atklātās jūras, Nagombo atrodas lagūnas ziemeļos un ir slavena ar saviem omāriem, krabjiem un garnelēm Apmeklēsim arī Negombo zvejas ostu. Atpūta.
Vakariņas un nakšņošana Ranweli Holiday Village Resort 4* (Negombo) www.ranweli.com
vai līdzīgā


3.DIENA
(13.03.)
NEGOMBO – PINNAVELA – DAMBULLA

08:00 Brokastis viesnīcā. Dodamies uz Pinnavelu, lai apskatītu  Elephant Orphanage at Pinnawela. (Ziloņu sanatorija, bāreņu centrs)
Centrs tika izveidots, lai aizsargātu pamestos un bez mātes palikušos ziloņus.. Tagad tas ir kļuvis par populārāko apskates objektu valstī un tam ir iemesls, jo nekur citur jūs neredzēsiet tik daudz ziloņu tuvumā. Par ziloņiem rūpējas mahouts ( kopējs), kurš seko, lai ziloņi ēstu pareizā laikā un nevienu neapdraudētu. Šeit ir daudz ziloņu, sākot no mazuļiem līdz pieaugušiem. Būs iespēja redzēt kā tos ved peldēties uz tuvumā esošo upi.
Viena no populārākajām atrakcijā ir mazo zilonēnu barošana ar pienu.
09:15, 13:15, 17:00
12:30
Dodamies uz Dambullu.

Ceļā, apmēram 2.5 stundas.
Apmeklēsim iespaidīgo Dambulla klints klostera templi, kas atrodas 100 m līdz 150 m virs ceļa. Gājiens uz templi sākas pa slīpu klints nogāzi, kur tikai dažviet ir pakāpieni. Uzskata, ka alas kā pielūgsmes vieta ir aptuveni no 1. gadsimta pirms mūsu ēras. Ir piecas atsevišķas alas, no kurām interjeri ir izgriezti lieliskos klinšu tempļos, kuros ir apmēram 150 Budas attēlus. Interjeri ir arī apzeltīti, nopelnot nosaukumu “Ran Giri” (Golden Rock).
Pēc Dambulas  dosimies uz viesnīcu
Vakariņas un nakšņošana Saunter Paradise Hotel 3*  www.saunterparadisehotel.com  vai līdzīgā

 

4.DIENA (14.03.)
SIGIRIYA – PUBBOGAMA – KANDY          

8:00 Brokastis viesnīcā.

Apmēram 30 minūtes ceļš līdz Sigīrijai, 180 m augstajai klintij, kas bija karaliskā citadele gandrīz 20 gadus. Tā aizņem turpat vienu hektāru. Akmens cietoksni uzcēla karalis Kashyapa, kurš nogalināja savu tēvu, lai iegūtu bagātības. Šis brīnišķīgais cietoksnis ir mākslas meistardarbs. Sigirija ir kļuvusi slavena visā pasaulē ar freskām akmens sienām un modernu ūdens sistēmu. To uzskata par Pasaules mantojuma vietu.

Ceļš līdz kalnu galvaspilsētai Kandy, kurā ik uz soļa jūtama Budisma klātbūtne, kopjot tā tradīcijas daudzajos tempļos un klosteros.

Dosimies izbraukumā pa gleznaino pilsētu. Kandy, bijušā galvaspilsētai, ir daudz ko piedāvāt – vēsturi, kultūru, mežainos kalnus un mūsdienu pilsētas pieskārienu, pilsēta atrodas 500 m augstumā. Kandi kļuva par galvaspilsētu pēdējās Sinhalese karaļvalsts laikā, kas 1815. gadā nokļuva  britu rokās, pēc tam, kad bija noraidījusi portugāļus un holandiešus. Pilsēta un apkārtne  zaļa, un tās centrā ir gleznains ezers. Gemoloģijas Muzeja and Izstāžu zāles apmeklējums, kurā būs iespēja noskatīties filmu par visu dārgakmeņu ieguves, griešanas un pulēšanas procesu, kā arī klātienē varēs redzēt šo procesu.

17:00 Kandy dejotāju krāsainā uzstāšanās. Un nobeigumā būs iešana pa uguni.

Vakariņas un nakšņošana Royal Kandyan 3* (Kandy) www.royalkandyan.lk vai līdzīgā

 

5.DIENA (15.03.)
KANY– NUVARA ELIJA – BANDARAWELA

08:00.    Brokastis viesnīcā. Svētās Budas zoba templis (Sri Dalada Maligawa), kurā atrodas vissvarīgākās Budisma relikvijas Šrilankā. Pirms dažiem zelta lapene tika uzcelta virs svētnīcas jumta, kur tas atrodas. Ar seno ķēniņu saistītais zobs ir piedzīvojis visdažādākās nelaimes. Pats zobs nav redzams, tas tiek turēts lādītē, kas tiek apsargāta. Pievilcības poži tiek turēti rītausmā, vidū rīta un krēslas katru dienu. Jūs kļūsiet par lieciniekiem pooja ceremonijai, dramatisku kulmināciju sola bungu skaņa. Poojas notiek rītausmā, no rīta un vakarā katru dienu.

Karaliskā Botānisko dārzu apmeklējums Peradeniya, tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Āzijā. Tā platība ir 60 hektāri, un tika izveidots  1832. gadā. Te aug daudzveidīgas gan tropiskās, gan mērenās floras, ārstniecības augi un palmas. Dārzi bija Dienvidaustrumu Āzijas komandu galvenā mītne Otrā pasaules kara laikā, kad Lords Maunbattens atbildēja par operācijām.
Karaliskais Botāniskais dārzs, kurā ir vairāk kā 5000 dažādu koku un augu. Tūristi iecienījuši garšvielu un Orhideju dārzus. Dārzā ir piecas palmu alejas. Pirmās un garākās no visām tika iestādītas 1905 gadā un tika ievestas no šeišeļu salām.

13:00 – Dodamies uz Nurvara Elija

Ceļš no Kandi uz Nuvara Elija iet augšup gandrīz 1400 metriem, kad tas vijas cauri nefrīt zaļajām tējas plantācijām un garām kristāla līnijas rezervuāriem. Kotmalas rezervuāru var redzēt no ceļa. No ceļa var redzēt arī Rambudas ūdenskritumus, kuru augstums ir 108 metri.

Tējas plantācijas un rūpnīcas apmeklējums. Jums būs iespējams doties caur rūpnīcu un tiks izskaidrots viss tējas ražošanas process. Jums tiks dota iespēja izbaudīt arī svaigi pagatavotu Ceilonas tēju, kas tiek uzskatīta par labāko pasaulē.

Vakariņas un nakšņošana Jetwing St. Andrews 3*  www.jetwinghotels.com vai līdzīgā

 

6.DIENA (16.03.)
NUWARA ELIYA – Brauciens ar vilcienu – ELLA

09:00 pēc brokastīm neliela pilsētas apskates ekskursija. Tā tiek saukta par “Mazo Angliju”, pateicoties tā unikālajam klimatam un atmosfērai, kas, pēc dažu domām, ir tipisks angļu vide. Golfa laukums, sacīkšu ceļš, zirgi, rožu dārzi un britu stila mājas pielāgojas ideālam atvaļinājumam, kas piedāvā perfektu atpūtu, kam nav līdzīgas Daudzi vietējie ceļotāji apmeklē šos vietu, jo īpaši gada sitlākajā mēnesī- aprīlī.

11:00 transfērs uz Nanu-Oya dzelzceļa staciju, lai dotos slavenajā braucienā ar vilcienu līdz Ellai. 11:15  vilciens dodas ceļā, kas ilgs, apmēram 2.5 stundas. Braukšana 2 klases vagonā.
Ierodoties Ellā, neliela pilsētas apskate

Vakariņas un nakšņošana Jetwing Kaduruketha ( Eco) Deluxe room  www.jetwinghotels.com

Vai līdzīgā.

 

7.DIENA ( 17.03.)
ELLA–YALA

09:00 pēc brokastīm Little Adam’s Peak un slavenais Demodara the Nine Arch Bridge, kas stiepjas 91 metru garumā un ir 24 metrus augsts, starp džungļiem un lauksaimniecības zemēm, kurās tiek kultivētas tējas lapas. Tiltu unikālu padara tas, ka tā struktūrā nav izmantots ne tērauds, ne metāla materiāli, tikai klintsakmeņi un ķieģelis. Tilts tika pasūtīts 1941.gadā un 1. Pasaules karā bija plānots to izmantot, taču tērauds un metāla materiāli, kas bija paredzēti tiltam, tika atdoti militārajām vajadzībām. Tad arī izveidoja šo akmens, ķieģeļu un cementa konstrukciju, kas turās vēl šodien.

14:00 transfērs uz Yala. Atpūta viesnīcā.

Vakariņas un nakšņošana Jetwing Yala 4* Superior room  www.jetwinghotels.com vai līdzīgā

 

8.DIENA( 18.03.)
YALA – GALLE – BEACH HOTEL

06:00 Rīts sāksies ar Džip-safari Yala Nacionālajā parkā.

Yala Nacionālais parks, tika izveidots 1938. gadā kā sportistu šaušanas vieta. Šodien tas ir vispopulārākais un labāk attīstītākais Nacionālais parks, kurā var vērot putnus un dzīvniekus.
Te ir gan dažāda lieluma ziloņi, gan leopardi, savvaļas bifeļi, mežacūkas, krokodili, kā arī pāvi, šakāļi un citi zvēri. Te ir pāri par 130 dažādu putnu sugu, iekļaujot gan vietējos, gan tos, kas migrē. Parka apskatei atvēlētas, apmēram, 3 stundas.

11:00 transfērs uz pludmales viesnīcu, pa ceļam apskatot Galli.

Ceļš līdz Galle, apmēram, 3 stundas.

Līdz tam brīdim, kad izveidoja Kolombo ostu, Gallle bija valsts visvecākā un svarīgākā osta.

Apmeklēsim veco holandiešu cietoksni, Nepārtraukto valni 17. gadsimta vidū uzbūvēja holandieši. to  papildināja briti, tas apņem visu pilsētu, un to pārtrauca 14 masveida bastioni. Daudzas vecās ēkas cietoksnī ir no holandiešu laikiem. Daudzas ielas joprojām ir holandiešu valodā vai tiek lietoti tiešie tulkojumi. Integrēto kanalizācijas sistēmu arī būvēja holandieši, tā katru dienu tika izskalota plūdmaiņas laikā. Cietoksnī atrodas liela musulmaņu kopiena, kas dzīvo un strādā, visvairāk pilsētas dienvidu gala.

Pēc Galles apskates turpināsim ceļu līdz piekrastei.

Vakariņas un nakšņošana Avani Bentota 4*+ standard sea view rooms

www.serendibleisure.com Bentota vai līdzīgā

 

9,10,11. DIENA (19, 20, 21.03.)
BENTOTA

a.m.       Brokastis viesnīcā

Brīvais laiks / Izbaudiet sauli, jūru, smiltis.

p.m.       Brīvais laiks / Izbaudiet sauli, jūru, smiltis.

Vakariņas un nakšņošana Avani Bentota 4* www. serendibleisure.com

 

12.DIENA(22.03.)
BENTOTA – AIRPORT 

06:00 transfērs uz lidostu

10:45 lidojums uz Maskavu. Ierašanās Maskavā 17:30

18:35 lidojums uz Rīgu. Ierašanās Rīgā 19:15

 

Brauciena cena:  1450,- eur

Cenā ietilpst:

 • Sagaidīšana lidostā
 • Komfortabls autobuss.
 • Krieviski runājošs gids
 • Nakšņošana paredzētajās vai līdzīgās viesnīcās, HB ( brokastis un vakariņas)
 • Maltītes sākas ar vakariņām 1. dienā un beidzas ar brokastu box 12. dienā.
 • Vietu apmeklēšana, kas iekļautas programmā.
 • Ieejas maksa:
  • Elephant Orphanage (Ziloņu sanatorija)
  • Dambullas klints klostera templis
  • Sigirija klints cietoksnis
  • Karaliskais botāniskais dārzs
  • Izrāde
  • Svētās Budas zoba templis
  • Džip safari Yala Nacionālajā parkā
  • Vilciena brauciens no Nuwara Eliya līdz Ella
 • Transfērs uz lidostu            
 • 2 minerālūdens/dienā/personai
 • Vīza

 

Papildus izmaksas:

 • Dzeramnaudas ( 2 eur/diena šoferim un gidam)
 • Fotografēšanas un video atļaujas
 • Personiska rakstura izdevumi, piemēram, veļas mazgātava, telefona zvani utt.
 • Un citi pakalpojumi, kas nav minēti programmā.

Cenas var mainīties atkarība no nodokļiem un citām nodevām, kas saistītas ar Šrilankas valdību.

About Author

RIA TOURS